Okna aluminiowe – warto?

Okna są niezwykle ważną częścią każdego budynku, niezależnie od jego przeznaczenia. Nowoczesna architektura akcentuje znaczenie tej części konstrukcji. Budynki mieszkalne wznoszone według najświeższych architektonicznych trendów wyposażane są w duże, efektowne przeszklenia osadzone w wąskich ramach. Do ich produkcji często wykorzystuje się aluminium – materiał cieszący się ogromną popularnością wśród producentów stolarki okiennej. Jakie zalety mają okna aluminiowe? Czy warto w nie inwestować? Sprawdź!

Wysmakowany design

Okna aluminiowe doskonale uzupełniają projekty utrzymane w nowoczesnej konwencji. Metal o wysokiej odporności mechanicznej może być wykorzystywany do produkcji imponujących, wielkoformatowych przeszkleń. Wąskie profile nadają oknom lekkości. Aluminiowe okna dostępne są w wielu ciekawych kolorach, na przykład antracytowym, szarym, granatowym czy bordowym.

Aluminiowe okna zachowają swoją nienaganną formę przez wiele lat. Metal jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, wilgoć, mróz i wysoka temperatura. Ramy łatwo utrzymać w czystości i nie wymagają czasochłonnej impregnacji.

Okna z aluminiową nakładką

Zanim zamówisz okna aluminiowe, dokładnie sprawdź ich parametry. Aluminium jest przewodnikiem ciepła i dźwięku, przez co okna mogą nie spełniać wymogów energooszczędnego budownictwa. Popularną alternatywą dla modeli z ramami wykonanymi w całości z aluminium będą okna drewniano-aluminiowe. W tym przypadku rama zbudowana jest z drewna – surowca o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych i dobrze tłumiącego dźwięki. Od zewnątrz rama pokryta jest metalową nakładką. Na stronie okna.waw.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

zobacz zobacz Stolik nocny z półką w stylu loft