Salon jako przestrzeń do wypoczynku i relaksu

Salon to idealne miejsce do odpoczynku przy ulubionych filmach i serialach, grach planszowych. To także miejsce, które można zaaranżować z myślą o spotkaniach w gronie rodziny i przyjaciół. Jakie meble i dodatki wybrać do salonu? Jak sprawić, by ta przestrzeń zachwycała każdego dnia?

Komfortowy komplet wypoczynkowy – co wybrać?

W salonie kluczową sprawą jest dopasowany do potrzeb zestaw wypoczynkowy. Komplety mogą składać się z sofy dwuosobowej lub trzyosobowej oraz dopasowanych stylistycznie foteli. Warto dodać, że dzisiaj sofy tworzone są zgodnie z trendami i bez trudu znaleźć można mebel wpisujący się w konkretną stylistykę. Bez trudu znaleźć można sofy w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy loftowym. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na styl, ale i tworzywa i konstrukcję. Tanie komplety wypoczynkowe posiadają stabilne stelaże wykonane z płyt meblowych. Płyty nie odkształcają się, nie są podatne na wnikanie wilgoci. Wewnątrz sof i fotelu umieszcza się pianki i sprężyny, które odpowiadają za zapewnienie miękkości i wygody użytkownikom. Wierzch mebla pokrywają tapicerki wykonane z tkanin bawełnianych, skór naturalnych i syntetycznych, weluru. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na sofy i kanapy rozkładane, które wieczorami mogą zmienić się w wygodne łóżko. To funkcjonalne meble, odpowiednie do pokojów dziennych w blokach.

Funkcjonalne i estetycznie zaprojektowane meble

Poza kompletem wypoczynkowym w salonie powinno znaleźć się również dość miejsca na praktyczne meble – szafy, komody, regały, półki. Rozbudowane kolekcje meblowe zaskoczą pod wieloma względami – są one tworzone z płyt meblowych, jak również z litego drewna, a projektanci dbają o to, by oferowane produkty wpisywały się w obowiązujące trendy. Warto zwrócić uwagę na przeszklenia – nadają one optycznej lekkości.

https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/