Jak zaaranżować nowoczesną kawalerkę?

Niewielkie mieszkania do 40 metrów kwadratowych cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących, zarówno w dużych, jak i średnich miastach w Polsce. Jak zaaranżować takie mieszkanie, by było ono funkcjonalne i wygodne? Oto kilka podpowiedzi!

Wygodny salon, który może być pokojem gościnnym

Najczęściej stosowane rozwiązanie w kawalerkach to salon z aneksem kuchennym, osobna sypialnia oraz łazienka. Taką przestrzeń zaaranżować można bez trudu. Dobrym rozwiązaniem okażą się zestawy wypoczynkowe, dedykowane właśnie do mniejszych pomieszczeń. Niewielka sofa dwuosobowa pozwoli na wygodne oglądanie telewizji czy podejmowanie gości przy kawie. Warto zwrócić uwagę na zestawy wypoczynkowe, które posiadają funkcję spania. Takie kanapy wieczorami zmienią się w komfortowe łóżko dla gości. Uzupełnieniem komfortowej kanapy powinien być niewielki stolik kawowy, na którym zmieszczą się filiżanki z kawą lub też śniadanie dla dwojga. Miejsce do spożywania posiłków może być też zaaranżowane w aneksie kuchennym – wystarczy przedłużony blat z dwoma wygodnymi stołkami barowymi, najlepiej z podparciem dla pleców i nóg.

Miejsce do pracy w kawalerce

Do zaaranżowania domowego biura w niewielkim mieszkaniu nie trzeba wiele. Podstawą jest oczywiście biurko, na którym zmieścimy komputer przenośny czy dodatkowy monitor i klawiaturę. Niezbędny okaże się również wygodny fotel, który zapewni odpowiednie podparcie dla pleców. W uporządkowaniu książek oraz dokumentów firmowych pomogą regały do biura – nowoczesne regały zachwycą elegancją, trwałością. Na regale znajdzie się dość miejsca na ulubione książki, albumy. Warto pamiętać, by domowe biuro było odpowiednio oświetlone. W tym celu warto wybrać zarówno oświetlenie sufitowe, jak i lampkę biurową.

 

zobacz Komplet stolików kawowych zobacz